₺519,00 KDV Dahil
₺649,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺231,00 KDV Dahil
₺289,00 KDV Dahil
%20 İndirim
%20İndirim
Ücretsiz Kargo
₺1.099,00 KDV Dahil
₺365,00 KDV Dahil
₺995,00 KDV Dahil
₺595,00 KDV Dahil
₺1.659,00 KDV Dahil
₺1.790,00 KDV Dahil
₺1.049,00 KDV Dahil
₺2.099,00 KDV Dahil
₺975,00 KDV Dahil
1

Whey Protein


Süt içerisinde yaklaşık %75-80 oranında kazein, %20-25 oranında ise peynir altı suyu barındırır. Her iki üründe protein kaynağıdır. Peynir altı suyu kazeine kıyasla çok daha çabuk bir şekilde vücut tarafından sindirime uğrar. Çabuk sindirim sayesinde de vücuda olan etkisi de çok daha hızlıdır. Peynir altı suyu içerisinde vücudun gereksinim duyduğu amino asitleri barındırır. Amino asitlerin çeşitliliği ve fazlalığı vücudun kas gelişiminde oldukça etkilidir. Özellikle düzenli ve doğru bir spor ile birlikte pek çok kişinin ulaşmak istediği vücut hacimleri kolaylıkla elde edilebilir. Bu noktada peynir altı suyunu tüketmek zor olduğu için kolay bir kullanım imkanı sunması için whey protein tozu haline getirilerek sunulur.


Whey protein kas gelişimi açısından oldukça etkili bir gıda takviyesidir. Zengin amino asit içeriği ile spordan çok daha hızlı ve etkili bir şekilde verim alınmasını sağlar. Özellikle ağırlık antrenmanları ve fitness gibi yoğun tempoda geçen sportif aktivitelerden sonra kasların onarılması gerekir. Whey protein kasların ihtiyaç duyduğu onarımı ve tazelenmeyi sağlayarak spordan alınan verimi arttırır ve vücudun istenilen dolgun hacimlere ulaşmasına olanak sağlar.


Whey Protein Çeşitleri


Whey protein çeşitliliği fazla olan ürünler arasında yer alır. Whey protein çeşitleri arasında tamamı protein içeren ürünler bulunur. Saf bir protein kaynağı sunan bu ürünler zengin amino asit içeriği ile dikkat çeker. Bunun yanı sıra protein ile farklı vitamin, mineral, kreatin gibi ürünlerin kullanıldığı ürünlerde üretilir. Sadece protein olarak değil vücudun ihtiyaç duyduğu diğer besin kaynaklarını da sağlayan bu ürünler özellikle yoğun antrenman sonrası vücudun tazelenmesi ve onarılması için ihtiyaç duyduğu gıdaları sağlar. Whey protein tozu olarak kullanılan bu ürünler ile sağlıklı bir şekilde hacimli vücutlara kavuşulabilir.


Whey protein tozu özellikle üst seviyelerde takviye almak isteyen kullanıcılar için iki farklı şekilde piyasaya sürülür. Bunlar izole ve konsantre formlarıdır. Her iki çeşitte de yağ ve laktoz içeriği bulunur fakat izole form yer alan yağ ve laktoz içeriği konsantre forma göre daha azdır. Ayrıca bir de hidrolize form bulunur. Özel olarak üretilen bu formla birlikte protein vücut tarafından çok daha hızlı bir şekilde sindirilir.


Whey Protein Ne İşe Yarar?


Whey protein tozu özellikle antrenman sonralarında kullanılır. Sporcular kas gelişimi için ağır antrenmanlar yaparlar. Bu ağır antrenman sonralarında vücutta yer alan kaslar onarıma ve yenilenmeye ihtiyaç duyar. Aksi takdirde yapılan antrenmanın verimliliği çok düşük olur. Whey protein tozu içerisinde yer alan zengin amino asit ve diğer bileşenler ile vücudun ihtiyaç duyduğu besin takviyesini spor severler sunar. Kütle artışına sebep olan yönüyle istenilen hacimlere çok daha hızlı ve etkili bir şekilde gelinmesine yardımcı olan whey protein tozu çok daha güçlü kasları meydana getirir.


Whey protein tozu yağ yakımına da sebep olur. Yapılan araştırmalarda bunu destekler niteliktedir. Whey protein tozu kullanan sporcular diğerlerine oranla çok daha fazla yağ yakar. Doğru ve düzenli bir spor ile yakılan yağlar yerini dolgun kaslara ve sağlıklı bir vücuda bırakır.


Whey Protein Kilo Aldırır Mı?


Whey protein kilo aldırır mı sorusu pek çok kullanıcının merak ettiği bir durum. Bu sorunun cevabı hem evet hem hayır. Bunun sebebi ise kullanım şekli. Whey protein tozunun iştah azaltan bir yanı bulunmaktadır. Yarattığı tokluk hissi çok daha az besin tüketerek zayıflamaya yardımcı olabilir. Yapılan sporla birlikte vücuttan yağ atımı sağlanarak kilo vermek mümkün. Fakat bu noktada yapılan antrenmanların sıklığı ve temposu da oldukça önemli bir etken. Whey protein tozu bir besin takviyesidir. Vücuda alınan bir protein doğru antrenman sıklığı ve yoğunluğu ile vücut için harcanmazsa bu noktada yağa dönüşerek kilo alınmasına sebep olur. Vücutta protein deposu yer almadığı ürün yağ olarak sizlere geri döner. Bu yüzden whey protein tozunu kullanırken dikkatli olmak ve amaca uygun olarak tüketmek oldukça önemlidir. Eğer yağlarınızdan arınarak vücudunuza hacim kazandırmak istiyorsanız doğru oranlarda ürün kullanmanız ve doğru antrenmanlar ile desteklemeniz gerekir.


Whey Protein Tozu Sağlıklı Mı?


Whey protein tozu pek çok spor sever tarafından kullanılmakta. Bu noktada memnun olanda var şikayetçi olanda. Şikayetlerin büyük çoğunluğu yanlış kullanımdan kaynaklı. Öncellikli olarak protein tozu bir öğün gibi düşünülmemelidir. Gıda takviyesi olarak kullanılması gerekir. Protein tozu genellikle kütle artışı ve hacimli bir vücuda sahip olmak isteyen tarafından kullanılır. Bunun nedeni yoğun tempoda geçen antrenmanların ardından vücutta besin eksikliği hissedilir. Bu eksikliğin yenilen öğünlerce karşılanması tam olarak mümkün değildir. Bu noktada devreye protein tozu girer. Fakat whey protein tozu kullanırken dikkatli olmak gerekir. Doğru oranlarda kullanılmazsa fazlası vücut için zararlı bir ürüne dönüştürür.


Whey protein tozunun yanlış kullanımı belli zararlara yol açabilir. Whey protein tozu zararları arasında mide ağrısı, yorgunluk, kramp gibi rahatsızlıklar yer alabilir. Özellikle süte alerjisi bulunan bireyler de bu rahatsızlıklarla daha fazla karşılaşılabilir. Eğer ki bir sağlık probleminiz var ise whey protein tozunu doktor onayı olmadan kullanmamak gerekir. Bunun yanı sıra kalitesiz ürünlerde sağlık problemlerinin oluşmasına sebep olabilir. Bu yüzden ürün seçimini yaparken ucuz diyerek kalitesiz ürünlere yönelmek ilerde büyük sıkıntılar yaşamanıza yol açabilir.


Whey Protein Tozu Ne Zaman Kullanılır?


Whey protein tozu günün her saatinde kullanılabilir. Fakat özellikle yoğun antrenmanlar ile kullanılması kasların onarılması ve tazelenmesi için oldukça ideal zamanlardır. Kaslarda kütle artışına sebep olarak istenilen hacimlere ulaşılmasına katkı sınan whey protein tozunun kullanım zamanlarına birlikte bakalım.


Kahvaltıda Whey Protein Tozu Kullanımı


Whey protein tozu genellikle antrenman zamanlarında tüketilse de kahvaltılarda kullanımı da oldukça yaygındır. Bu noktada whey protein tozunu yağsız bir süt ile tüketmek ideal bir seçim olacaktır. Vücutta pozitif bir nitrojen dengesi sunarak kasların en iyi şekilde takviye almasına olanak sağlar. Whey protein tozunun enerji veren yapısı da ürünü kahvaltıda kullanıma uygun hale getirmekte. Gün içerisinde sadece sportif aktiviteler esnasında değil yoğun tempoda geçen iş hayatı ya da günlük gezmelerde bile her zaman enerjik hissedilmesine yardımcı olur.


Egzersiz Öncesi Whey Protein Tozu Kullanımı


Whey protein tozu vücuttaki kasların onarımına katkı sunar. Eğer antrenmandan önce protein tozu kullanımı gerçekleştirirseniz tazelenme ve yenilenme işlemleri daha önceden başlatılmış olur. Bu da antrenman sırasında vücudun sürekli olarak kendisini yenilemesini ve yüksek performans ile hareketlerin gerçekleşmesini sağlar. Bu noktada whey protein tozunu yaklaşık olarak antrenmandan kırk beş dakika önce tüketmek ideal olacaktır. Bu süreden çok daha önce tüketmek etkinin yeterince hissedilmemesine sebep olurken özellikle antrenmana çok yakın sürelerde kullanılması da sağlık problemlerinin oluşmasına yol açabilir.


Egzersiz Sırasında Whey Protein Tozu Kullanımı


Antrenman esnasında ürün tüketmek sindirim işleminin başlaması için mideye fazladan kan akışı oluşmasına sebep olur. Mide etrafında toplanan kanda özellikle kısa süreli antrenmanlar sırasında kasların beslenmesi noktasında tercih bir şey değildir. Bu yüzden whey protein tozunu antrenmanlardan önce ya da sonra olacak şekilde tüketmek çok daha sağlıklı ve verimli bir durumdur.


Egzersiz Sonrası Whey Protein Tozu Kullanımı


Whey protein tozunun kullanım zamanı için en uygun zaman genellikle antrenman sonraları olarak gösterilir. Bunun nedeni antrenmanların veriminin en iyi şekilde hissedilebilmesi için kasların hızlı bir şekilde onarılması ve yenilenmesi gerekir. Whey protein tozu da hızlı bir şekilde sindirildiği için antrenman sonlarında hem enerjinizi toparlamak hem de vücudun ihtiyaç duyduğu besin takviyelerinin sağlanması adına oldukça etkilidir. Özellikle antrenman sonrasındaki 45 dakikalık süreç içerisinde kaslar bu onarıma ihtiyaç duyar. Bu yüzden whey protein tozunu antrenmanın ardından 45 dakika içerisinde tüketmek ideal bir seçim olacaktır.


Uykudan Önce Whey Protein Tozu Kullanımı


Whey protein tozunu uyku öncesinde kullanmak pek mantıklı değildir. Bunun nedeni whey protein tozu hızlı bir şekilde sindirilir. Uyku gibi uzun süreli aktif olunmayan durumlarda vücuda pek katkı sağlanmamış olur. Eğer uykudan önce protein tozu kullanmak isterseniz bu noktada kazein proteinlere yönelmek sizler için çok daha iyi bir tercih olacaktır. Kazein proteinin saatlerce süren sindirim işlemi bu ürünü uyku öncesinde kullanmak için çok daha mantıklı hale getirir.


Whey Protein Tozu Nasıl Kullanılır?


Whey protein tozunun en uygun kullanım zamanı antrenman sonrası olsa da antrenman öncelerinde de tüketilebilir. Whey protein tozu kullanılırken miktarlara dikkat edilmelidir. 1 ölçek yaklaşık olarak 30 gramdır. Bu gramajda bir whey protein tozunu 300 ml su ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra su yerine süt tercihinde de bulunabilirsiniz. Fakat süte alerjinizin olmamasına dikkat edin. Bunun yanı sıra aşır derece protein tozu kullanımı da sanılanın aksine çok daha hızlı bir şekilde vücuda hacim kazandırmaz. Ayrıca sağlık problemleri ile uğraşmanıza da sebep olur.


Whey protein tozu kullanırken yapılan antrenmanların temposu ve sıklığı da oldukça önemli bir kriterdir. Vücudunuza aldığınız whey proteini doğru şekilde yakamazsanız vücutta protein deposu olmadığı için bu ürünler yağa dönüşür. Yetişkin bir bireyin ağırlığının yaklaşık olarak 0.8 katı proteini vücuduna aktarması gerekir. Fakat bu durum özellikle yoğun antrenman yapan kişilerde farklılık gösterir. Ağırlık antrenmanlarına yoğunlaşan kişilerin alması gereken protein miktarı gün içerisinde yaklaşık olarak vücut ağırlıklarının 4 katı kadar olur. Spor ile yıpranan kaslar protein takviyesine ihtiyaç duyar. Bu hesaplamaları yaparak doğru miktarlarda protein tozu kullanımı gerçekleştirmelisiniz.


Whey Protein Tozu Fiyatları


Protein tozu kullanırken öncelikli olarak kaliteden ödün vermemeye özen gösterilmeli. Günümüzde pek çok kişi tarafından tercih edilen protein tozları sadece spor severlerden değil kilo vermek isteyen kişilerden de talep görmekte. Bu noktada sağlıklı bir şekilde hem kilo verebilmek hem de kas kütlesi elde etmek için whey protein tozu kullanımı ideal bir seçim olacaktır. Whey protein tozundaki çeşitlilik fiyatlarda da değişime sebep olmaktadır. %100 protein oranına sahip whey protein ürünlerinin yanı sıra diğer besin takviyelerini de içeren ürünler almakta. Commander Premium Whey protein ürünleri ile kalitesini her daim hissettiren markalar arasında yer almakta. Bunun yanı sıra Super Charger Whey protein tozu ve Multipower Whey protein ürünleri de bulunmakta. Besinburada.com adresi farklı ve kaliteli pek çok ürün seçeneği ile sizleri bekliyor. İsteğinize göre farklı gramajlarda sunulan ürünlere sahip olmak için hemen sitemizi ziyaret edebilir ve hızlı kargo seçeneğinden faydalanabilirsiniz.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR